www.kurir.mk

Page speed : 235 ms

Site Title : Kurir.mk | Најнови вести

Charset : utf-8

Page Speed : 235 ms

Site Host : kurir.mk

Site IP : 213.133.111.76

Site Server : nginx/1.10.1

Site Language : mk-mk

Google Analytic Code : 18757460-1

Alexa Rank : 7333

Keywords Density

Keyword Use Count(times) Use Rate(%)
вести18 times1.75 %
видео15 times1.46 %
останати8 times0.78 %
како8 times0.78 %
оваа7 times0.68 %
македонија7 times0.68 %
занимливости7 times0.68 %
нови7 times0.68 %
фудбал6 times0.58 %
спортови6 times0.58 %
филм6 times0.58 %
живот6 times0.58 %
стил6 times0.58 %
акција6 times0.58 %
повеќе6 times0.58 %
година6 times0.58 %
фото5 times0.49 %
скопје5 times0.49 %
ракомет5 times0.49 %
музика5 times0.49 %
родители5 times0.49 %
родителска5 times0.49 %
грижа5 times0.49 %
евра5 times0.49 %
најнови4 times0.39 %
20164 times0.39 %
политика4 times0.39 %
познати4 times0.39 %
љубов4 times0.39 %
технологија4 times0.39 %
треба4 times0.39 %
вработувања4 times0.39 %
децата4 times0.39 %
дека4 times0.39 %
досега4 times0.39 %
која4 times0.39 %
поплавените4 times0.39 %
сите4 times0.39 %
регистриран3 times0.29 %
економија3 times0.29 %
хроника3 times0.29 %
култура3 times0.29 %
свет3 times0.29 %
регион3 times0.29 %
бизнис3 times0.29 %
република3 times0.29 %
општини3 times0.29 %
спорт3 times0.29 %
кошарка3 times0.29 %
сцена3 times0.29 %
магазин3 times0.29 %
секс3 times0.29 %
хороскоп3 times0.29 %
години3 times0.29 %
фаза3 times0.29 %
вредна3 times0.29 %
милиони3 times0.29 %
голема3 times0.29 %
приведени3 times0.29 %
наркодилери3 times0.29 %
манифестација3 times0.29 %
новата3 times0.29 %
апсеа3 times0.29 %
наркодилерите3 times0.29 %
полициската3 times0.29 %
„брана3 times0.29 %
фотографија3 times0.29 %
утре3 times0.29 %
почнува3 times0.29 %
лица3 times0.29 %
овие3 times0.29 %

Link Analyse

Text Link Rel Target
штипtag/shtip/
хроника/category/makedonija/hronika/
храна и пијалаци/category/magazin/hrana-i-pijalaci/
хороскоп/category/magazin/horoskop/
фудбал/category/sport/fudbal/
филм/category/scena/film/
технологија/category/magazin/tehnologija/
тетовоtag/tetovo/
тв/category/scena/tv/
сцена?cat=16
струмицаtag/strumica/
спорт?cat=11
скопје/category/republika/skopje/
се чисти градска река во прилеп 10:49/republika/opstini/se-chisti-gradska-reka-vo-prilep/bookmark
свет?cat=51
рецепти/?cat=29
република?cat=52
регион/category/svet/region/
ракомет/category/sport/rakomet/
прилепtag/prilep/
почетна/
политика/category/makedonija/politika/
познати/category/scena/poznati/
позната тв водителка во кома поради маларија/scena/tv/poznata-tv-voditelka-vo-koma-poradi-malarija/bookmark
патувања/?cat=25
охридtag/ohrid/
останати спортови/category/sport/ostanati-sportovi/
останати?cat=8
општини/category/republika/opstini/
новак одговори на гласините за неверство и развод/scena/poznati/novak-odgovori-na-glasinite-za-neverstvo-i-razvod/
музика/category/scena/muzika/
меѓународна радовишка ликовна колонија 2016 10:14/republika/opstini/megunarodna-radovishka-likovna-kolonija-2016/bookmark
македонија 24http://makedonija24.mk_blank
македонија?cat=1
магазин?cat=21
љубов и секс/category/magazin/ljubov-i-seks/
кумановоtag/kumanovo/
култура/category/makedonija/kultura/
кошарка/category/sport/kosarka/
контакт/?page_id=401
колумни?cat=30
колку заработуваат згодните и славни актери?/scena/film/kolku-zarabotuvaat-zgodnite-i-slavni-akteri/bookmark
кичевоtag/kichevo/
кавадарциtag/kavadarci/
импресум/?page_id=3992
зошто секој филм завршува со оваа изјава?/scena/film/zoshto-sekoj-film-zavrshuva-so-ovaa-izjava/bookmark
занимливости/category/magazin/zanimlivosti/
за нас/?page_id=398
живот и стил/category/magazin/zivot-i-stil/
експлозија во загреб, едно лице повредено 09:37/svet/region/eksplozija-vo-zagreb-edno-litse-povredeno/bookmark
економија/category/makedonija/ekonomija/
едукативна работилница за доење 08:44/republika/skopje/edukativna-rabotilnitsa-za-doene/bookmark
гевгелијаtag/gevgelija/
вино во друштво фино/category/magazin/vino-vo-drustvo-fino/
видеоhttp://makedonija24.mk_blank
вечерва доделување на мтв видео музичките награди/scena/muzika/vecherva-dodeluvane-na-mtv-video-muzichkite-nagradi/bookmark
вести денес: 60/?m=20160831
вести/category/makedonija/vesti/
велесtag/veles/
битолаtag/bitola/
бизнис/category/svet/biznis/
архиваhttp://arhiva.kurir.mk_blank
автомобили/?cat=27
shqiphttp://sq.kurir.mk/_blank
kurir.mk/home
english/en/_blank

Response Headers

Connectionkeep-alive
Content-Typetext/html
DateWed, 31 Aug 2016 11:39:00 GMT
Servernginx/1.10.1
Transfer-Encodingchunked
X-Powered-ByPHP/5.4.45

Meta Tags

content-typetext/html; charset=utf-8
fb:app_id1430303280532169
generatorwordpress 4.5.3
og:descriptionнајнови вести
og:localemk_mk
og:site_namekurir.mk
og:titlekurir.mk
og:typewebsite
og:urlhttp://kurir.mk

H Tags

h1kurir.mk
магазин›
македонија›
република›
свет›
спорт›
сцена›
h2„асови“ ќе прават нови ракометни асови во кичево
kаде ви се доказите?
без струја утре дел од ѓорче петров
вечерва доделување на мтв видео музичките награди
видео: „благодариме“ на завршната церемонија во рио
видео: овие дечиња ќе ви го разубават денот
владите ширум светот се подготвуваат за нешто големо! 11:15
во виница 170 првачиња и 154 нови средношколци 10:44
во јули зголемен прометот во трговијата на мало 12:21
голема акција на мвр: приведени повеќе наркодилери
голема акција на мвр: приведени повеќе наркодилери 12:46
ѓорческа напредуваше пет места на вта листата
детска загатка која ни малку не е лесна – кој е одговорот?
детската болница козле доби нов видео бронхоскоп
едукативна работилница за доење 08:44
експлозија во загреб, едно лице повредено 09:37
заврши „даф бама 2016“: македонците гласаа, даниел победи
заврши прилепското културно лето
зошто секој филм завршува со оваа изјава?
како до повеќе следбеници на инстаграм: ова се тајните
колку заработуваат згодните и славни актери?
конечно се појавија информации за состојбата на шумахер
меѓународна радовишка ликовна колонија 2016 10:14
најнови вести
немојте да станувате, нека седи
нова градинка во радишани, ќе згрижува 120 дечиња
новак одговори на гласините за неверство и развод
оваа фотографија го запали интернетот: што гледате на неа?
партиските лидери треба да оценат дали има услови за избори
позната тв водителка во кома поради маларија
раул: новата сезона во сеха ќе биде најдобра досега
се чисти градска река во прилеп 10:49
утре почнува учебната година, запишани се 21.213 првaчињa
финансиска поддршка на средношколци од социјален ризик
шеснаесет луѓе повредени при принудно слетување во ирска
h3избор
музика
најнови вести
познати
топ вести
филм

Css Files

1//connect.facebook.net
2/comments/feed/
3/feed/
4/wp-content/themes/kurir/css/morecss.css?ver=20140909
5/wp-content/themes/kurir/flexslider2/flexslider.css?ver=20140909
6/wp-content/themes/kurir/fonts/awesome/font-awesome.min.css?ver=20151103
7/wp-content/themes/kurir/grid/grid-1200.css?ver=20140903
8/wp-content/themes/kurir/images/favicon.ico
9/wp-content/themes/kurir/style.css?ver=4.5.3
10/wp-includes/wlwmanifest.xml
11/wp-json/
12/xmlrpc.php
13/xmlrpc.php?rsd
14http://fonts.googleapis.com/css?family=arimo%3a400%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
15http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto%3a400%2c700%2c900%2c500&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
16http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto+condensed%3a400%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
17http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto+slab%3a400%2c300%2c700&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3
18http://gmpg.org/xfn/11
19https://fonts.googleapis.com/css?family=pt+serif%3a400%2c400italic%2c700%2c700italic&subset=latin%2ccyrillic&ver=4.5.3

Javascript Files

1/wp-content/themes/kurir/flexslider2/jquery.flexslider-min.js?ver=20140909
2/wp-content/themes/kurir/js/cbphorizontalmenufront.js
3/wp-content/themes/kurir/js/classie.js
4/wp-content/themes/kurir/js/customjs.js?ver=20151103
5/wp-content/themes/kurir/js/jquery.min.js?ver=4.5.3
6/wp-content/themes/kurir/js/navigation.js?ver=20120206
7/wp-content/themes/kurir/js/skip-link-focus-fix.js?ver=20130115
8/wp-content/themes/kurir/js/uisearch.js
9/wp-includes/js/jquery/jquery.js?ver=1.12.4
10/wp-includes/js/jquery/jquery-migrate.min.js?ver=1.4.1
11/wp-includes/js/wp-embed.min.js?ver=4.5.3
12http://ireklama.mk/ads/www/delivery/spcjs.php?id=18&blockcampaign=1
13http://relay-mk.ads.httpool.com