www.femina.mk

Page speed : 781 ms

Site Title : Femina.mk | Женски сајт и форум

Charset : utf-8

Page Speed : 781 ms

Site Host : www.femina.mk

Site IP : 217.16.95.60

Site Server : Apache/2.2.3 (CentOS)

Alexa Rank : 8040

Keywords Density

Keyword Use Count(times) Use Rate(%)
видео9 times1.45 %
треба6 times0.97 %
femina5 times0.81 %
фото5 times0.81 %
шминка5 times0.81 %
деца5 times0.81 %
дека5 times0.81 %
забава4 times0.65 %
како4 times0.65 %
девојка4 times0.65 %
вежби4 times0.65 %
кога4 times0.65 %
нема4 times0.65 %
женски3 times0.48 %
форум3 times0.48 %
мода3 times0.48 %
љубов3 times0.48 %
секс3 times0.48 %
фитнес3 times0.48 %
сподели3 times0.48 %
фотографии3 times0.48 %
ќеркичката3 times0.48 %
животни3 times0.48 %
трансформира3 times0.48 %
своите3 times0.48 %
лекции3 times0.48 %
повторно3 times0.48 %
вашите3 times0.48 %
плодни3 times0.48 %
денови3 times0.48 %
сајт2 times0.32 %
form2 times0.32 %
убавина2 times0.32 %
диети2 times0.32 %
рецепти2 times0.32 %
здравје2 times0.32 %
семејство2 times0.32 %
кариера2 times0.32 %
летен2 times0.32 %
шенон2 times0.32 %

Link Analyse

Text Link Rel Target
шкорпија/хороскоп/шкорпија
хуманостhttp://forum.femina.mk/humanitarni-akcii/
хуманитарни акцииhttp://forum.femina.mk/humanitarni-akcii/
хороскоп/хороскоп
фото: модата на белиот тепих на mtv vma 2016/новости/мода/фото-модата-на-белиот-тепих-на-mtv-vma-2016
форумhttp://forum.femina.mk
услови за користење/услови-за-користење
убавина и мода/убавина-и-мода/
стрелец/хороскоп/стрелец
соновник/соновник
семејство/семејство/
риби/хороскоп/риби
рецепти/рецепти/
рак/хороскоп/рак
почина познатиот актер џин вајлдер/новости/шоу-бизнис/почина-познатиот-актер-џин-вајлдер
плодни денови/здравје/интимно/календар-на-плодни-денови
овен/хороскоп/овен
новости/новости/
најубавите острови за 2016/новости/занимливости/фото-најубавите-острови-за-2016-според-tripadvisor
најголемиот женски форум во мкдhttp://forum.femina.mk/
највкусниот десерт без печење: нутела чизкејк/рецепти/ваши-рецепти/највкусниот-десерт-без-печење-нутела-чизкејк
модна инспирација од камила коељо/новости/мода/камила-коељо-модната-блогерка-која-ќе-ве-освои-со-своите-стилски-приказни
мода/забава
млад кратовчанец е најнов милионер на двлм/новости/занимливости/млад-кратовчанец-е-најнов-милионер-на-двлм
мезе со печени пиперки/рецепти/ваши-рецепти/мезе-со-печени-пиперки
маркетинг/маркетинг?t2_blank
љубов и секс/љубов-и-секс/
лесен домашен сладолед со малинки/рецепти/ваши-рецепти/лесен-домашен-сладолед-со-малинки
лав/хороскоп/лав
крокети од риба/рецепти/ваши-рецепти/крокети-од-риба
краток филм за сиромашен човек со златно срце/забава/видео/краток-филм-за-сиромашен-човек-со-златно-срце-кој-ќе-ве-замисли
колумни/колумни/
кликнете овдеhttp://forum.femina.mk/ucp.php?mode=register
кариера/кариера/
календар на плодни денови/здравје/интимно/календар-на-плодни-денови
како помалку да ги мразите понеделниците?/кариера/на-работното-место/како-помалку-да-ги-мразите-понеделниците
јарец/хороскоп/јарец
здравје/здравје/
занимливости/забава
забавен тренд кај фризурите: двоен кок/убавина-и-мода/коса/забавен-тренд-кај-фризурите-двоен-кок
забава/забава/
домашни лекови за плускавци на нозете/здравје/совети-за-здравјето/домашни-лекови-за-плускавци-на-нозете
диети и фитнес/диети-и-фитнес/
девојка целосно се трансформира со шминка/забава/видео/видео-девојка-се-трансформира-со-шминка-до-непрепознатливост
девица/хороскоп/девица
водолија/хороскоп/водолија
видео: согорете 200 калории за 20 минути/диети-и-фитнес/фитнес-видеа/видео-согорете-200-калории-за-20-минути
вага/хороскоп/вага
близнаци/хороскоп/близнаци
бик/хороскоп/бик
tie choker: летен моден хит кој ќе ве освои/убавина-и-мода/мода/tie-choker-летен-моден-хит-кој-ќе-ве-освои
sonovnik/соновник
rss/rss_blank
horoskop/хороскоп
forum.femina.mkhttp://forum.femina.mk/
8 намирници за прочистување на црниот дроб/здравје/совети-за-здравјето/8-намирници-за-прочистување-на-црниот-дроб
6 вежби за тонирани и цврсти раце/диети-и-фитнес/фитнес/6-вежби-за-тонирани-и-цврсти-раце
18 лекции кои треба да ги научиме од малите деца/семејство/дете/18-лекции-кои-треба-да-ги-научиме-од-малите-деца

Response Headers

Cache-Controlno-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Connectionclose
Content-Typetext/html; charset=utf-8
DateWed, 31 Aug 2016 11:28:14 GMT
ExpiresMon, 1 Jan 2001 00:00:00 GMT
Last-ModifiedWed, 31 Aug 2016 11:28:14 GMT
P3PCP="NOI ADM DEV PSAi COM NAV OUR OTRo STP IND DEM"
Pragmano-cache
ServerApache/2.2.3 (CentOS)
Set-Cookie40e491c83ae752ac19b708db307f9778=v8pniv4lmj10qh2dms51h9b5g7; path=/; domain=.femina.mk
Transfer-Encodingchunked
VaryAccept-Encoding,User-Agent
X-Powered-ByPHP/5.2.17

Meta Tags

content-style-typetext/css
content-typetext/html; charset=utf-8
fb:admins1140319923
fb:app_id115414118478765
og:site_namefemina.mk
robotsindex, follow

H Tags

h3forum.femina.mk
анкета
виц
занимливости
мода
плодни денови
соновник
хороскоп
хуманост
цитат

Css Files

1/favicon.ico
2/favicon.ico?v2
3/images/social-2.png
4/media/system/fonts/enews-v2.css
5/modules/mod_janews/ja_news/ja-news-005h.css?r3
6/rss
7/templates/ja_teline/css/dm.css?a1
8/templates/ja_teline/css/print01.css
9/templates/ja_teline/css/template008q.css?e5
10/templates/ja_teline/ja_menus/ja_splitmenu/ja.splitmenu02.css?c
11/templates/system/css/general.css
12/templates/system/css/system.css
13http://fonts.googleapis.com/css?family=roboto+condensed&subset=latin,cyrillic-ext,cyrillic

Javascript Files

1/media/system/js/common.js
2/media/system/js/mootools-1.3.js
3/media/system/js/so2/swfobject.js
4/media/system/js/xgemius.js
5/modules/mod_fly06_poll/mod_fly06_poll/mod_fly06_poll.js
6/plugins/system/pc_includes/ajax_1.0.js
7http://ads.ereklama.mk/www/delivery/spcjs.php?id=1&block=1&target=_blank&charset=utf-8